...روی خط
آنکه مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت.. خواست تنهایی مارا به رخ مابکشد

قالب فروشگاه

تیتر ها

تماس با ما

صفحه اول

تمرینات کیگل

* بهره بری از میل زناشویی بیشتر
* ارگاسم قوی تر
* افزایش کیفیت و لذت جنسی در زنان
* از بین رفتن نشتی های ادرار

 

کیگل
برای خریدن محصولات با این شماره تماس بگیرید 09381154347 خانوم کیا


http://www.bro2.com?rgm=elisakia


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۶/۰۸ ساعت 10:35 | لینک ثابت |

آميزش جن سي 1

 از امروز مي خوام به اصل قضيه آميزش جنسي يا به قول مذهبيون جماع بپردازم .براي بررسي اين موضوع استراتژي خاصي رو دنبال مي كنم، به اين صورت كه درچند مطلب آينده سكس مقدماتي رو مطرح مي كنم و سپس سكس متوسط و بعد از اون سكس پيشرفته.
سكس مقدماتي از همون جايي شروع مي شه كه عمده كارها، غريزي انجام مي شه و هرچه سكس رو پيشرفته تر بيان مي كنيم ،اعمال ما هم علمي تر مي شه كه قطعا لذت اون براي طرفين آميزش بيشترمي شه.
بر اساس كتبي كه سكس رو بصورت علم يررسي كردن ، ما بيست و پنج مدل آميزش جنسي داريم كه زن و مرد قادر به انجام اون هستن.
نكته جالب اينجاس كه اونچه ما در فيلم هاي اصطلاحا سوپر مي بينيم حد اكثر 5 يا 6 مدل رو انجام مي دن، كه بعضي از اونها هم چندش آوره كه از هيچ زن يا مرد معمولي نمي شه انتظار داشت كه اون كارها رو انجام بده.
به هر حال هر چه كه در توانم باشه و عمري باقي باشه سعي مي كنم كه همه 25 مورد رو اينجا مطرح كنم.
آميزش نوع اول: اين ساده ترين نوع آميزش كه همه برا ي اولين بار اون رو انجام مي دن بدين صورت كه زن در زير قرار مي گيره و پاهاي خود رو به اندازه ايي كه احساس راحتي كنه باز مي كنه و مرد در ميان پاهاي زن قرار گرفته و عمل دخول رو انجام مي ده

توضيح اينكه عمل دخول عملي رو مي گن كه آلت مرد در مهبل زن وارد مي شه
در اين حالت پيشنهاد مي شه كه هر از چند گاهي مرد تمام بدن خود رو با بدن زن تماس بده، ولي در اين ميان توجه به توانايي جسمي زن هم داشته باشه كه باعث فشار و تنگي نفس زن نشه .و چنانچه مرد دو دست خود رو بصورت ستون د رطرفين سينه زن روي زمين قرار دهد كه وزن بدن رو تحمل كنه، نتيجه بهتري عايد مي شود چرا كه زن آزادي عمل و امكان تحرك بيشتري داره و البته حس لامسه زن هم بدليل تماس قسمتهاي بالاي قسمت زنانگي با بدن مرد تحريك مي شه.
البته بوسيدن فراموش نشه كه بهترين كار جانبي در اين نوع آميزش ،بوسيدن زنه.
زن هم مي تونه با نشان دادن علاقه به بوسيده شدن و كمك به حركا ت بالا و پايين مرد و كشيدن نفس هاي عميق و با احساس مرد رو تحريك كنه.

ميزان لذت جنسي در اين وضعيت 70 به 30 به نفع مرد مي باشد


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در یکشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۳ ساعت 9:25 | لینک ثابت |

دستگاه تولیدمثل زنانه (شرح کامل)

دستگاه تولیدمثل زنانه (شرح کامل)

دختران و زنان ممکن است دچار بیماریهایی در دستگاه تناسلی خود شوند که می توانید با بعضی از آنها در زیر آشنا شوید:

- التهاب و عفونت واژن و فرج: ممکن است در اثر عوامل عفونی یا غیرعفونی مانند تماس با بعضی مواد تحریک کننده (مانند یک صابون خاص) بوجود آید. در مواردی که میکروب عامل بیماری باشد، رعایت نکردن بهداشت معمولاً علت آن است مثلاً اگر هنگام نظافت، ناحیة‌ تناسلی از عقب به جلو شسته شود میکروبهای موجود در مقعد به این ناحیه می‌رسند و می‌توانند عفونت ایجاد کنند. برای پیشگیری همیشه باید ناحیة تناسلی را از جلو به عقب بشورید. ازعوامل دیگر، بیماریهای مقاربتی در زنانی است که از نظر جنسی فعال هستند. علامت التهاب این ناحیه، قرمزی، خارش ناحیة تناسلی و خروج ترشحات از واژن است که می‌تواند بد بو باشد. برای تشخیص و درمان این مشکل باید به پزشک مراجعه نمایید.

- خونریزی غیر طبیعی از واژن، یعنی خونریزی غیر از زمان قاعدگی. علت معمولاً وجود یک جسم خارجی مانند یک تکه دستمال کاغذی باقیمانده درون واژن است. گاهی علت وارد شدن ضربه به ناحیه است. برای تشخیص و درمان این مشکل باید به پزشک مراجعه نمایید.


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در یکشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۳ ساعت 9:13 | لینک ثابت |

عادت ماهیانه چگونه اتفاق می افتد؟

عادت ماهیانه چگونه اتفاق می افتد؟


عادت ماهیانه به شخونریزی گفته می شود که پس از بلوغ به طور منظم و دوره ای در زنان رخ می دهد. پس از بلوغ از مغز هورمون هایی ترشح می شود که روی تخمدان ها اثر کرده و موجب تولید هورمون های زنانه(استروژن و پروژسترون) از تخمدان ها می شوند. این هورمون ها موجب آزاد شدن سلول جنسی زنانه(تخمک) از تخمدان و ضخیم و پر خون شدن لایه داخلی رحم(اندومتر) می شوند. تخمکی که از تخمدان آزاد شده است، به داخل لوله رحمی می افتد. اگر سلول جنسی مرد(اسپرم) در مجاورت این تخمک قرار بگیرد و لقاح یعنی ترکیب تخمک و اسپرم اتفاق بیفتد سلول تخم ایجاد شده و با کاشته شدن آن در رحم حاملگی رخ می دهد. در طول مدت حاملگی عادت ماهیانه قطع می شود. اما اگر حاملگی اتفاق نیفتد، تخمک از بین می رود و لایه داخلی رحم که ضخیم شده بود، شروع به ریزش می کند و قاعدگی اتفاق می افتد و مجددا این وقایع تکرار می شود. معمولا از یک خونریزی عادت ماهیانه تا خونریزی بعدی 28 روز طول می کشد و معمولا تخمکگذاری 14 روز قبل از شروع خونریزی است. در هر دوره نیز یک تخمک از یکی از تخمدان ها آزاد می شود.

نوشته شده توسط مهندس دهقان در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ ساعت 9:45 | لینک ثابت |

حجب و حیا و نرسیدن به اوج لذت ج نسی

حجب و حیا و نرسیدن به اوج لذت ج نسی


این اختلال به حالتی گفته میشود که رسیدن فرد به اوج لذت جن سی با تاخیر توام باشد و یا اینکه فرد اصلا اوج لذت جن سی را تجربه نکند. این حالت کم و بیش در زنان اکثر مناطق جهان دیده می شود. یکی از دلایل این مسئله آن است که دختران از کودکی به حجب و حیا تشویق می شوند. که بسیار ارزشمند است. زمانی که همان دختر وارد رابطه جن سی با همسر خود می شود و حالا به عنوان یک زن و شریک جن سی هم باید وظایفی را انجام بدهد، شکستن حریمی که در آن در ساعاتی از شبانه روز فرد باید حجب و حیا را کنار گذاشته و از رابطه جن سی با همسرش لذت ببرد خیلی دشوار است.

این طرز فکر که نهادینه شده، نمی تواند مانند یک کلید روشن و خاموش بشود. بنابراین فرد نمی تواند مهارهای ذهنی اش را بشکند و گاهی حتی اگر لذت هم ببرد نمی تواند و یا نمی خواهد آن را بروز دهد، از ترس اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد و متهم شود که زن سبک و هرزه ای است. بنابراین به مرور این حالت رابطه جن سی را برای فرد از یک حالت خوش آیند به حالت وظیفه و بعضا توام با ترس تبدیل می کند. ترس از اینکه مبادا عکس العملی نشان بدهد که همسرش تصور کند او هرزه است.

در ابتدای شکل گیری رابطه جنسی با همسر هم اغلب این ترس وجود دارد که مبادا فرد متهم به این شود که پیش از این رابطه جن سی دیگری را تجربه کرده است و برای همین می داند که چطور باید در یک رابطه ج نسی با طرف مقابل برخورد کرد و لذت هم برد.

مورد بعدی که میتواند باعث این اختلال شود تاثیر معکوس بعضی از داروها بر روی مکانیسم مغزی افراد است. بطور مثال پژوهش ها گزارش داده اند که بعضی از داروهای ضد افسردگی میتوانند بر روی رسیدن خانمها به اوج لذت جن سی اثر منفی بگذارند. اگر فرد متوجه این تاثیر شد باید به پزشک خود مراجعه کند تا در صورت امکان دارو را تعویض کنند و یا مقدارمصرف آن را تغییر دهند اما حتما باید اینکار توسط پزشک متخصص انجام شود و گرنه در دراز مدت تاثیرات داروی جدید و یا قطع سرخود دارو میتواند موجب آسیب به فرد شود.

با تمامی این تفاصیل می بینیم که نقش آقایان در حل اختلالات جن سی خانمها تا چه حد میتواند موثر باشد. مرد باید با همسر خود طوری برخورد کند که زن احساس آرامش و راحتی داشته باشد . اگر زنی احساس راحتی کند و نگرانیهای خود را بدون ترس از اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد با همسرش مطرح کند، درصد دچار شدنش به این اختلالات و یا طولانی شدن درمانش تا حد زیادی کاهش پیدا میکند.

نوشته شده توسط مهندس دهقان در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۸ ساعت 15:20 | لینک ثابت |

بوی مناسب برای دستگاه تناسلی خانمها

بوی مناسب برای دستگاه تناسلی خانمها

خانم . ن : ضمن خسته نباشید

خانم ها چگونه میتوانند دستگاه تناسلی خود را خوشبو نگه دارند ؟

پاسخ : ترشحات واژن در خانمها شامل یکسری باکتری های مفید است که برای حفظ سلامت آن  ضروری و بسیار لازم هستند . در مواردی وجود دارد یک ترشحات بوی نا مطبوع داشته و سبب ناراحتی فرد و زوج او می شود .توصیه های زیر شما را درکاهش و رفع بوی نا مطبوع دستگاه تناسلی کمک می کند.محیط دستگاه تناسلی در زن و مرد از مناطقی اسات که اگر به نظافت آن توجه نشود باعث بروز آلودگی شدید و حتی بیماریهای گسترده می شود . موارد زیر در بهداشت دستگاه تناسلی-ادراری بویژه خانم ها بسیار کمک کننده است :

 • زدودن موهای زائد ناحیه دستگاه تناسلی-ادراری . استفاده از موبرهای بهداشتی که در داروخانه موجود می باشد و در اسلام نیز به استفاده از ان توجه زیادی شده بسیار مناسب است و در از بین بردن میکروب و باکتری های مرده محیط بسیار کمک می کند .
 • استفاده از لباس زیر - شورت - مناسب : هیچگاه از لباس زیر ارزان که از جنس مواد نا مناسب تهیه می شوند استفاده نکنید
 • استفاده مرتب و دقیق از لباس زیر و شورت تمیز : اجازه ندهید شورت به ترشحات شما مرطوب شود . ترشحات که سبب رطوبت و لک روی شوت می شوند مواد آلوده و باکتری های مرده هستند که باعث تشدید بوی دستگاه تناسلی-ادراری می شوند.
 • شستشوی مرتب و دقیق دستگاه تناسلی . خانمها بدلیل شکاف و شیارهای موجود در دستگاه تناسلی-ادراری باید درنظافت خود بویژه با آبگرم دقت کنند .
 • استفاده از مواد معطر و خوشبو کننده توصیه نمی شود . چون سبب نابودی باکتری های مفید محیط دستگاه تناسلی-ادراری شده و این سبب بروز مشکلاتی در آینده برای شما می شود .
 • سعی کنید محیط مدخل واژن را تمیز نگه دارید
 • از نوار بهداشتی ارزان استفاده نکنید و در تهیه نوار بهداشتی نکات و علائم معتبر و استاندارد را رعایت کنید .
 • در دوره پریودی خود حتما  حداقل هر ۳ ساعت و حداکثر هر 6 - 12 ساعت نوار بهداشتی را تعویض کنید

نوشته شده توسط مهندس دهقان در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۸ ساعت 15:13 | لینک ثابت |

پرده بکارت یا Hymen

پرده بکارت یا Hymen

پرده بکارت یا Hymen بر خلاف تصور عموم در خارج از واژن قرار گرفته و قسمتی از دستگاه تناسلی خارجی زنان به حساب می آید . پرده بکارت از جنس همان بافت ورودی واژن بوده و دورتادور ورودی واژن را گرفته است . 


این غشا در اثر ایجاد صدمه به شکلهای مختلف ممکن است در جاهایی دچار زخم و پارگی شود و دیگر ترمیم نشود . این پرده ممکن است به طور مادرزادی در افرادی وجود نداشته باشد ( اگرچه در اکثریت خانم ها هست ) و نیز ممکن است به طور مادرزادی کل ورودی واژن توسط این غشا پوشیده شده و سوراخی در آن وجود نداشته باشد .
حالا به هر نحوی ( ورزشهای مختلف ( چرخ سواری ، ژیمناستیک ، اسب سواری) ، خود ارضایی و ... )به این پرده صدمه ای وارد شود باعث پارگی آن می شود.
پس به نظر می رسد بودن یا نبودن این پرده دلیلی قطعی بر باکره بودن یا نبودن فرد ندارد

نوشته شده توسط مهندس دهقان در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۸ ساعت 15:11 | لینک ثابت |

تصاوير هفته هاي بارداري از هفته 4 تا 39

تصاوير هفته هاي بارداري از هفته 4 تا 39


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۸ ساعت 15:3 | لینک ثابت |

بهداشتی جسمی و جن سی در بانوان

با رعایت برخی نکات بهداشتی میتوانید به میزان زیادی از بروز عفونت های مجاری ادراری و مهبـلی جـلوگـیری بعمل آورید. تــرشحات طبیعی مهبل برای سلامت مهبل ضروری میباشد. در مهبل باکتریهای غیر بیماری زای طبیعی وجود دارنـد کـه وجـودشـان از بـروز عفونتهای باکتریایی و قارچی ممانعت بعمل می آورد. ترشحات طبیعی مهبل شفاف و یا سفید،رقیق و یا غلیظ بوده اما بی بو و ایجاد سوزش و خارش نمیکند. عفونتهای باکتریایی، قارچی، انگلی و عفونتهای ادراری معمولا در زنان شایع است بطور مختصر با با علایم این بیماریها در ادامه مطلب آشنا شوید:


1) عفونت قارچی(کلامیدیا): ترشحات سفید و پنیری شکل مهبل-تورم و درد در نواحی تناسلی-خارش شدید-مقاربت دردناک.


2) عفونت باکتریایی:ترشحات سفید، خاکستری و زرد-بوی نامطبوع ماهی-خارش و سوزش-التهاب و تورم خفیف مهبل.


3) عفونت انگلی(تریکومونا): خارش، سوزش و تورم شدید مهبل-ترشحات کف آلود خاکستری، زرد و یا سبز-بوی نامطبوع ماهی-درد حین ادرار و یا مقاربت جنسی.


4) عفونت مجاری ادرار: احساس سوزش حین ادرار-وجود خون در ادرار-ادرار با بوی تند و تیره رنگ-اضطرار فراوان برای ادرار کردن حتی زمانی که مثانه نیمه پر باشد-قطره قطره آمدن ادرار-تکرار ادرار.


نکات بهداشتی ویژه دختران و زنان:


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۸ ساعت 12:30 | لینک ثابت |

عوارض شيردهي

عوارض شيردهي

ترك خوردن نوك پستان ها

اين شقاق ها محل مناسبي براي ورود باكتري هستند بهتر است با كِرِم هاي مناسب مثل لانولين، چرب شده شيردهي قطع شود و شير با دست خارج شود و تا بهبودي كامل نوك پستان اين عمل ادامه يابد.

ماستيت 

عارضه غير شايعي است كه معمولا 4-2 هفته پس از شيردهي بوجود مي‌آيد همراه با تب و لرز و قرمزي و درد و سفتي پستان است. عامل آن معمولا استافيلوكوك آرئوس است كه از حلق و دهان نوزاد ناشي مي‌شود. شيردهي بايد قطع شده و درمان آنتي‌بيوتيكي به مدت 10-7 روز با يك آنتي بيوتيك مقاوم به پني سيليناز مثل كلوگزاسيلين صورت گيرد. در صورت پيدايش آبسه بايد جراحي صورت گرفته و شير دوشيده شود و دور ريخته شود نوزاد و افراد خانواده بايد از نظر عفونت استافيلوكوك بررسي شوند.

انتقال دارو به نوزاد

چون نوزاد ممكن است روزانه تا 500 سي سي شير بخورد داروهاي مصرفي مادر ممكن است اثرات زيانباري در وي ايجاد كند كه بستگي به دوز مادري، كليرانس مادري و خصوصيات فيزيكي و شيميايي دارو و تركيب شير مادر از لحاظ چربي و پروتئين دارد.


نوشته شده توسط مهندس دهقان در شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ ساعت 11:11 | لینک ثابت |

نفاس

نفاس

عبارتست از دوره 6  هفته اي پس از زايمان كه اعضاي تناسلي و فيزيولوژي مادري به حالت غير بارداري بر مي‌گردد.

كوچك شدن رحم

در طي 3 هفته رحم از وزن 1000 گرم به 200-100 گرم مي‌رسد و سرويكس سفت مي‌شود.

ترشحات رحم

لوشياروبرا (lochia rubra) كه به خاطر وجود اريتروسيت ها مي‌باشد و قرمزرنگ است. Lochia alba  پس از 4-3 روز بوجود مي‌آيد و بي رنگ شده و در روز دهم سفيد يا زرد مي‌شود. بوي بد ترشحات احتمال آندومتريت را مطرح مي‌كند.»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ ساعت 9:2 | لینک ثابت |

انفوزيون اكسي‌توسين

انفوزيون اكسي‌توسين

چند نكته بايد در اين روش مورد نظر قرار گيرد:

        اكسي‌توسين بايد به صورت وريدي مصرف شود تا در صورت هيپرتوني رحم به سرعت قطع شود. توضيح اينكه نيمه عمر آن 5-3 دقيقه است و پس 30-15 دقيقه از قطع دارو اثرات آن بطور كامل از بين مي‌رود.

        انفوزيون بايد به صورت رقيق استفاده شود و از يك راه فرعي به داخل راه وريدي اصلي جريان يابد تا در صورت لزوم راه فرعي را قطع كرده بدون اين كه راه اصلي قطع شود.

        دارو بهتر است از طريق پمپ، انفوزيون شود.

        القاء زايمان نبايد بيش از 72 ساعت صورت گيرد. در صورت وجود ديلاتاسيون و افاسمان پرده ها پاره مي‌شوند اگر ظرف12 ساعت پيشرفت كافي حاصل نشد ممكن است C/S  توصيه شود.

        اگر پيشرفت كافي در زايمان بوجود آمد سرعت و غلظت انفوزيون را مي‌توان طي مرحله دوّم كاهش داد. دو برنامه براي القاء وجود دارد : دوز پايين (4ـ1 ميلي واحد در دقيقه) و دوز بالا (60-4 ميلي واحد در دقيقه) فاصله زماني هر بار افزايش نبايد كمتر از 20 دقيقه باشد تا از خطر‌ تحريك بسيار شديد (هيپراستيموليشن) جلوگيري شود.»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ ساعت 9:1 | لینک ثابت |

مرحله اوّل‌.دوم .سوم.چهارم زايمان

مرحله اوّل‌.دوم .سوم.چهارم زايمان

ـ فاز نهفته كه طي آن افاسمان سرويكس و ديلاتاسيون اوّليه رخ مي‌دهد.

2ـ فاز فعال كه در آن ديلاتاسيون سرويكس سريع‌تر صورت مي‌گيرد.

 

در نتيجه نيروهاي انقباضي عضله رحم (ميومتر) و فشار عضو نمايش و يا پرده هاي جنيني در مرحله اوّل سرويكس بداخل سگمان تحتاني كشيده مي‌شود.

طول مرحله اوّل

در خانم هاي اوّل‌زا، طول مرحله اوّل بيشتر از زنان چندزا است. طول اين مرحله ممكن است تحت تاثير عواملي نظير داروهاي آرام بخش و استرس قرار گيرد.

فاز فعال

زماني آغاز مي‌شود كه سرويكس در حضور انقباضات رحمي منظم به ميزان 4-2 سانتي متر ديلاتاسيون پيدا كند.


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ ساعت 8:54 | لینک ثابت |

زايمان بدون درد با حضور شوهر

براي نخستين بار زايمان بدون درد با حضور همسر هنگام زايمان در بيمارستان صارم تهران انجام شد.
ابوطالب صارم،* متخصص زنان و زايمان و رئيس اين بيمارستان درباره اين زايمان گفت:* با توجه به كاهش بيش از حد زايمان طبيعي در بين زنان جوان و ترس و دلهره آنان از روش طبيعي بر آن شديم تا راه*هاي زايمان طبيعي و بدون درد را در كشور ترويج كنيم به همين علت پس از استفتا از مراجع ديني راهي كه به ذهنمان رسيد حضور شوهر در كنار زن هنگام زايمان بود.
وي گفت: حضور فيزيكي شوهر در كنار زن هنگام زايمان علاوه بر اين*كه محرم زن است و مي*تواند در امر زايمان به گروه تخصصي كمك كند باعث قوت قلب و كاهش استرس زايمان در زن مي*شود و خوشبختانه تجربه اين زايمان كه *دوشنبه هفته جاري در بيمارستان صارم انجام شد در محيطي عاطفي و توأم با آرامش باور نكردني بود.

»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ ساعت 8:46 | لینک ثابت |

مراحل زايمان

مراحل زايمان

زايمان به سه مرحله كلي تقسيم مي شود :

 • مرحله اول كه دردهاي زايماني شروع شده و پيشرفت مي كند تا رحم آماده خروج نوزاد شود.
 • مرحله دوم كه در آن خروج نوزاد و تولد اتفاق مي افتد.
 • مرحله سوم كه جفت خارج مي شود.

مرحله اول يا دردهاي زايماني

در اين مرحله با شروع انقباضات رحمي، گردن رحم تدريجا نرم و منبسط مي شود تا به10 cm برسد. اين مرحله خود به مراحل سه گانه فاز ابتدايي، فاز اكتيو و فاز انتقالي تقسيم مي شود.


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۴ ساعت 14:29 | لینک ثابت |

زايمان

مراحل و مدت زايمان علائم شروع زايمان عبارتند از:
درد ناحيه زير شكم و يا كمر كه به تدريج طول مدت درد بيشتر و فاصله بين آن كوتاه تر ميشود.
بروز هر نوع ترشح خوني از واژن يا مهبل
آبريزش از مهبل يا واژن
زايمان طبيعي سه مرحله دارد  : 
مرحله اول زايمان :  از شروع انقباضات (درد زايمان) تا اتساع كامل گردن رحم است كه در زنان زايمان اول 18-6 ساعت (بطور متوسط 8 ساعت) و در زنان زايمان دوم و بالاتر ، حدود 10-3 ساعت (بطور متوسط 5 ساعت) طول مي كشد.


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۴ ساعت 14:27 | لینک ثابت |

علل زايمان زودرس

علل زايمان زودرس

نوزاد نارس

دکتر ملک‌منصور اقصي، متخصص بيماري‌هاي زنان و استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران درباره علل زايمان زودرس و روش‌هاي پيشگيري از آن توضيح مي دهند.

آقاي دکتر! زايمان زودرس چه عوارضي ممکن است داشته باشد؟

طبق مطالعات جديد مشخص شده كودكاني كه يك تا سه هفته زودتر از موعد به دنيا مي‌آيند، در هفته ي اول تولد، شش برابر و در سال اول تولد سه برابر بيشتر از نوزاداني كه در زمان مقرر به دنيا مي‌آيند، در معرض خطر مرگ قرار مي‌گيرند. صرف نظر از ميزان مرگ و مير،‌ اين گروه از نوزادان نسبت به بقيه آسيب‌پذيرتر هستند. پس متوجه اهميت زمان تولد نوزاد مي شويد.


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۴ ساعت 14:21 | لینک ثابت |

عوارض سقط جنین‌ های غیر قانونی

عوارض سقط جنین‌ های غیر قانونی

جنین

یك متخصص زنان و فلوشیپ نازایی گفت: سقط جنین‌ هایی كه توسط افراد غیر پزشك با استفاده از امكانات غیر قانونی صورت می ‌گیرند، باعث اختلال‌ های قلبی- عروقی و عفونت‌ های شدید و در مواردی باعث خارج شدن رحم از بدن مادر و در نهایت ممكن است منجر به مرگ مادر ‌‌شوند.

 

ساغر صالح ‌پور، متخصص زنان و فلوشیپ نازایی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: بروز سقط جنین در زنان بیشتر به صورت خود به خودی اتفاق می ‌افتد که بدون استفاده از راه ‌های دارویی یا مكانیكی برای تخلیه رحم صورت می‌ گیرد. در این سقط‌ های غیر عمدی ممكن است محتویات حاملگی به طور كامل از رحم خارج و رحم جمع شود كه مشكل خاصی ایجاد نمی‌ كند.

 

وی اضافه كرد: اگر بقایای جنین در رحم باقی بماند، می‌ تواند مشكلات بسیار زیادی برای مادر به وجود آورد، به طوری که باعث خونریزی ‌های شدید، شوك و حتی مرگ در زنان شود. زنانی كه سقط ‌های جنین خود‌ به ‌خود ناقص دارند، به دلیل باز بودن دهانه رحم و باقی ماندن بقایای جنین، دچار عفونت ‌های شدید می شوند كه موجب چسبندگی لوله رحم می شود. به همین دلیل، این بقایا به وسیله كورتاژ در محیط های بهداشتی استریل خارج می ‌شود.


»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۴ ساعت 14:19 | لینک ثابت |

بهداشت جن سی در خانمها

بهداشت جنسی در خانمها  
با رعایت برخی نکات بهداشتی میتوانید به میزان زیادی از بروز عفونت های مجاری ادراری و مهبـلی جـلوگـیری بعمل آورید. تــرشحات طبیعی مهبل برای سلامت مهبل ضروری میباشد. در مهبل باکتریهای غیر بیماری زای طبیعی وجود دارنـد کـه وجـودشـان از بـروز عفونتهای باکتریایی و قارچی ممانعت بعمل می آورد. ترشحات طبیعی مهبل شفاف و یا سفید،رقیق و یا غلیظ بوده اما بی بو و ایجاد سوزش و خارش نمیکند. عفونتهای باکتریایی، قارچی، انگلی و عفونتهای ادراری معمولا در زنان شایع است بطور مختصر با با علایم این بیماریها در ادامه مطلب آشنا شوید:

»» توضیحات بیشتر...
نوشته شده توسط مهندس دهقان در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۴ ساعت 10:22 | لینک ثابت |

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bro2line محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط قالب وبلاگ.